Historia szkoły Kadra pedagogiczna Uczniowie Samorząd Uczniowski Pieśń szkoły Innowacje pedagogiczne Szkoła dziś

Szkoła dziś

Dyrektorem Szkoły Podstawowej im. M. Dąbrowskiej w Grodźcu jest Krzysztof Nowicki, a wicedyrektorem Mirosława Nowakowska.

Obecnie w szkole uczy się 235 uczniów  w  14 oddziałach. Kadrę pedagogiczną stanowi 32 nauczycieli.

W klasach I-VI realizowany jest język angielski, a w klasach VII-VIII język angielski i język niemiecki. Szkoła umożliwia swoim uczniom rozwój zainteresowań i wzbogacanie wiedzy dzięki organizacji wycieczek, konkursów, zawodów sportowych, uroczystości szkolnych i środowiskowych, warsztatów, prelekcji, projektów edukacyjnych, innowacji pedagogicznych oraz zajęć rozwijających kreatywność.

Uczniowie godnie reprezentują szkołę w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych na szczeblu gminnym, powiatowym, rejonowym i wojewódzkim.

Szkoła posiada jedną pracownię komputerową oraz siedem tablic interaktywnych. W szkolnej bibliotece działa Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej, a na miłośników literatury czeka bogaty księgozbiór. Uczniowie, oczekując na zajęcia, mogą przebywać w świetlicy szkolnej.  Stołówka szkolna jest miejscem, w którym dzieci i młodzież szkolna mogą zjeść smaczne obiady. Uczniowie korzystają także z hali sportowej, siłowni, stadionu i kompleksu boisk sportowych ORLIK. W szkole działa Samorząd Uczniowski oraz Rada Wolontariatu.

Szkoła Podstawowa  w Grodźcu wychodzi z różnymi inicjatywami służącymi integracji społeczności szkolnej i lokalnego środowiska. W naszą tradycję wpisały się takie imprezy jak: ślubowanie klas pierwszych, Święto Niepodległości, opłatek wigilijny, pasowanie na czytelnika, zabawa choinkowa, Dzień Kobiet, Festiwal Piosenki, Drzwi Otwarte, Dzień Promocji Talentów,  Dzień Dziecka , Dzień Humanisty, Dzień Matematyki i inne.

Szkoła w Grodźcu jest szkołą bezpieczną i przyjazną uczniom. W 2004 r. otrzymała tytuł Szkoły z klasą, w 2008 r. –Przyjaznej szkoły, Gimnazjum zdobyło tytuł Szkoły Odkrywców Talentów. Od 2012 r. szkoła bierze udział w kampanii Cała Polska czyta dzieciom, a od 2013 r. realizuje program Szkoła Promująca Zdrowie.